ul. Spacerowa 20 (siedziba oraz produkcja)
83-020 Koszwały woj. pomorskie
tel (+48) 58 520 15 88
tel. kom. 601 698 196 | tel. kom. 601 698 195 (produkcja)
biuro@sporol.pl
 

Mechanizmy posuwu DSIM-3,4,8

Do dociskania i przemieszczania materiału na obrabiarkach do drewna wykorzystywane są mechanizmy posuwu typu DSIM. W zależności od rodzaju materiału obrabianego (czy jest to deska, listwa bądŸ płyta) należy stosować jego odpowiedni rodzaj.

DSIM-3 jest najbardziej dojrzałą konstrukcją. Zalecany jest szczególnie do frezarek - umożliwia docisk z góry lub z boku, posiada 20 prędkości w każdą stronę od 2,2 do 38,8 m/min (w standardzie 4 prędkości).

DSIM-4 to mechanizm posuwu przeznaczony do obróbki elementów typu listwa-deska na frezarkach i wyrówniarkach.

DSIM-8 ma to samo zastosowanie jak DSIM-4 lecz zalecany jest przy obróbce elementów szerszych.

Rozwiązania typu DSIM-4,8 mają 18 prędkości (od 2,2 do 41,0 m/min w każdą stronę; w standardzie 4 prędkości) i są przeznaczone do pracy w pionie.

Elementami przekazującymi napęd na materiał obrabiany są rolki gumowe wykonane ze specjalnej gumy bezsadzowej. Zwracamy uwagę na możliwość zastosowania również rolek stalowych nacinanych na obwodzie.

Dodatkowe zastosowanie docisków sprężystych (DDF-1) i frezowania współbieżnego, przy stałej prędkości posuwu materiału wymuszonej przez mechanizm naszej produkcji, zapewnia jakość porównywalną z uzyskiwaną na obrabiarkach czterostronnych.

Mechanizmy posuwu sprawiają, że praca staje się lżejsza, bardziej wydajna, lepsza jakościowo a przede wszystkim bezpieczniejsza. Dlatego też stosowane są one z powodzeniem już w wielu zakładach pracy. Użytkownikami ich są zarówno małe zakłady stolarskie jak i duże fabryki tak w Polsce jak i za granicą.

 
zdjęcia i rysunki
kliknij by powiększyć


ulotka informacyjna (pdf)