ul. Spacerowa 20 (siedziba oraz produkcja)
83-020 Koszwały woj. pomorskie
tel (+48) 58 520 15 88
tel. kom. 601 698 196 | tel. kom. 601 698 195 (produkcja)
biuro@sporol.pl
 

Historia firmy

Firma SPOROL s.c. powstała w 1988 roku, uruchamiając działalność w zakresie mechaniki maszyn i obróbki skrawaniem, który to profil kontynuuje do chwili obecnej. Właścicielami od początku jej istnienia jest dwóch wspólników.

W okresie swej działalności współpracowaliśmy z wieloma przedsiębiorstwami z różnych branż:

Na potrzeby zakładów produkcji farb wykonywaliśmy remonty pomp zębatych, produkowaliśmy pompy zębate oraz niektóre części zamienne do młynów kulowych.
Dla zakładów przemysłu spożywczego produkowaliśmy elementy wyposażenia produkcyjnego (wózki do tac, wózki do mas i nadzień cukierniczych), jak również zabezpieczaliśmy je w części zamienne oraz podejmowaliśmy się wykonawstwa nietypowych, jednostkowych zleceń.
W latach 1992-2002 współpracowaliśmy z duńską firmą produkującą urządzenia peryferyjne do wtryskarek. Na potrzeby tego kontrahenta wykonywaliśmy, wg jego dokumentacji, niektóre elementy do produkowanych tam urządzeń.
Współpracujemy z uczelniami technicznymi. Na zlecenie WAT, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Gdańskiej wykonywaliśmy elementy mechaniczne stanowisk badawczych.

Od 2001 roku, kiedy to zakupione zostały przez nas obrabiarki numeryczne, mamy możliwość i wykonujemy prace w zakresie obróbki skrawaniem także w dużych seriach.

W roku 2003 przejęliśmy również produkcję urządzeń dla potrzeb branży stolarskiej.